ckv ROG

Rondom d'Olle Grieze

G-Korfbal: Sport en Plezier voor Iedereen!

Bij onze vereniging staat inclusiviteit centraal, en dat geldt zeker ook voor onze G-korfbalafdeling. G-korfbal is speciaal bedoeld voor volwassenen (vanaf 16 jaar) met een verstandelijke beperking die met veel plezier en enthousiasme willen korfballen. Het is een fantastische manier om in teamverband te sporten, sociale contacten op te doen en actief bezig te zijn.

Onze G-korfbaltrainingen vinden plaats op zaterdagochtend van 10.00 tot 11.00 uur, tijdens de thuisspeeldagen van de vereniging. Onder begeleiding van een vaste pool van ervaren en enthousiaste trainers krijgen de spelers afwisselende en uitdagende trainingen. Deze trainers zorgen ervoor dat elke speler op zijn of haar eigen niveau kan meedoen en zich kan ontwikkelen.

Maandelijks neemt ons G-korfbalteam deel aan regionale toernooien. Deze toernooien zijn een hoogtepunt voor de spelers, waarbij sportieve prestaties en plezier hand in hand gaan. Het is ook een mooie gelegenheid om andere G-korfballers uit de regio te ontmoeten en tegen elkaar te spelen in een sportieve en respectvolle sfeer.

Maar G-korfbal bij ons is meer dan alleen sport! Onze G-spelers worden ook uitgenodigd bij allerlei activiteiten binnen de vereniging, zoals feestjes, toernooien en andere gezellige bijeenkomsten. Hierdoor voelen ze zich echt onderdeel van de club en wordt de band met andere leden versterkt.

Nieuwe spelers zijn altijd van harte welkom! Of je nu al ervaring hebt met korfbal of het voor de eerste keer wilt proberen, kom gerust eens langs op een training. Samen zorgen we voor sportieve prestaties, maar vooral voor heel veel plezier!

Kom jij ook meedoen met G-korfbal? We zien je graag op zaterdagochtend!

Richting het einde van het seizoen is het een goed moment om de balans van het afgelopen jaar op te maken. Wij kijken (nu al) terug op een zeer geslaagd eerste G-korfbal jaar bij ROG. Er zijn inmiddels 6 leden en op 16 mei a.s. komt er nog een mogelijk nieuw lid mee trainen.
Ieder lid heeft zo zijn kwaliteiten en een ieder beleeft het plezier in korfbal op zijn eigen manier. Een speciale vermelding is de deelname van Patrick en Jack aan het NK in Leeuwarden op 13 juni a.s. Is toch iets om trots op te zijn als vereniging zijnde, op deze twee talenten.



Ook zijn wij als G-korfbal commissie benaderd om deel te nemen aan de special olympics in Groningen  op 12 september a.s. Een hele eer! Wij zullen een deel van de organisatie op ons nemen. Hier zijn veel vrijwilligers bij nodig. Wij zouden jullie dan ook willen vragen deze dag alvast vrij te plannen in de agenda. Hopelijk wordt deze dag voor ROG als vrije zaterdag ingepland. Hier komen wij zeker nog op terug.
Naast al deze noemenswaardigheden hebben bovendien de trainers aangegeven de structuur zoals die nu is neergezet als prettig te ervaren en graag volgend jaar op dezelfde manier door te willen gaan. Om de trainers en hun aanhang te bedanken voor hun inzet in het afgelopen jaar heeft de G-korfbal commissie een vrijwilligersavond in de vorm van een barbecue georganiseerd.

Een van de doelen van G-korfbal is integratie. De G-korfballers hebben aan verschillende activiteiten binnen de vereniging mee gedaan, zoals het lasergamen. Zeer waarschijnlijk zullen we op het familiekamp ook een dag aanwezig zijn. 

Tot slot horen wij regelmatig van de begeleiders van onze G-korfballers dat korfbal een enorme stimulans is voor hen en dat zelfs het zelfvertrouwen er van groeit.
Voor een ieder die zich inzet voor het G-korfbal binnen ROG is dit een groot compliment!

Kortom, veel om trots op te zijn en we hopen volgend seizoen met dezelfde inzet en het zelfde enthousiasme verder te gaan!


De G-korfbal commissie