G-korbal van ROG organiseert in Groningen het korfbalonderdeel van de Special Olympics Stad Spelen Groningen op zaterdag 15 juni.
In de stad Groningen worden op zaterdag 15 juni de Special Olympics Stad Spelen Groningen 2013 georganiseerd. Stichting De Brug provincie Groningen organiseert dit bijzondere sportevenement voor mensen met een verstandelijke beperking. Het bijzondere aan Special Olympics evenementen is dat sporters op hun eigen niveau kunnen deelnemen tegen gelijkwaardige sporters.
Deze dag gaan ruim 550 sporters met een verstandelijke beperking in wedstrijdverband deelnemen aan de volgende sporten: atletiek, basketbal, judo, korfbal, tafeltennis, tennis, hockey, voetbal en zwemmen. Dit jaar is er voor het eerst een speciaal aangepast beweegprogramma voor deelnemers, die vanwege hun beperking niet aan het wedstrijdprogramma kunnen deelnemen.
De sporters komen van sportverenigingen, onderwijsinstellingen en zorginstellingen uit de provincie Groningen. Er doen ook sporters uit Friesland en Drenthe mee. Het evenement wordt gehouden op het Willem Alexander Sportcentrum, Sportcentrum RUG & HG (ACLO Zernike Complex) en in zwembad De Parrel.
Het korfbalprogramma ziet er als volgt uit:
Programma:
10:40 Opening korfbal
10:45 – 12:00 Ochtendprogramma
12:00 – 12:45 Pauze
12:45 – 14:00 Finales
14:00 – 14:30 Prijsuitreiking
Locatie: De voetbalvelden van Sportcentrum RUG/HG
We zoeken nog mensen die willen helpen op de dag zelf. Lijkt je dit leuk? Mail dan naar
Naast de sporttoernooien worden er gedurende de hele dag diverse side events aangeboden. Zo begint het evenement om 9.15 uur met een openingsceremonie in het Willem Alexander Sportcentrum. U bent van harte welkom!

